Loading...

Tuchowska Majówka dla Matki

XXVIII Tuchowska Majówka dla Matki odbywała się tradycyjnie w Amfiteatrze Domu Kultury w Tuchowie. Przy pięknej majowej pogodzie uczestnicy miło spędzali czas urozmaicony wieloma atrakcjami. Barwnych występów było wiele, a wszystkie skłaniały do refleksji nad słowem MATKA.

Każdej osobie w życiu towarzyszyła Matka, która urodziła, wychowała, troszczyła się o swe dzieci, czy troszczy się o swe dzieci, czy to małe, czy duże. W świecie widzimy różne matki i niektórych postępowanie nas przeraża, to przypadki w których dzieci cierpią, są niechciane i to tak boli. W czasie naszej Tuchowskiej imprezy mogliśmy radować się postawą Matek dbających o swe dzieci. Naokoło widać było roześmiane buzie i tulące się dzieci do rodziców. Nie wszyscy mają już na ziemi swe Mamy. Życie toczy się, biegnie do przodu i też Mamy odchodzą. Wtedy pozostają wspomnienia ciepłego, zadbanego domu, radości i szczęścia. Wielu osobom kreci się łezka w oku na wspomnienia, które już nie wrócą. Nad Tuchowską Majówką zawsze czuwa Matka nasza Maryja Niepokalana, której powierzaliśmy nasze troski i radości w wieczornej modlitwie Litanią Loretańską przy jej figurze. Modlitwie przewodniczył ks. Łukasz Kicka z Parafii św. Jakuba Apostoła Starszego.

Majówkowy czas jest okazją do mile przeżytych chwil wśród bliskich, przyjaciół. Urocze występy przedszkolaków z tuchowskich przedszkoli, radowały wszystkich, były powodem do dumy dla rodziców cieszących się z osiągnięć swych dzieci. Zespół Regionalny ” Kiyrpecki” z Łącka rytmiczną muzyką rozweselał uczestników. Wystąpili też Tuchowscy Seniorzy z nastrojowym programem okolicznościowym na Dzień Matki i uczniowie Szkoły Muzycznej I St. z Tuchowa. Podczas imprezy charytatywnej prowadzona była zbiórka do skarbony i puszek pt.” Klucz do szczęścia”, wspomagająca Stowarzyszenie „ Nadzieja” w kolejnych fazach wykończenia wybudowanego Domu „ Nadziei”. Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowanie za zaangażowanie organizatorom dyrekcji i pracownikom Domu Kultury, Towarzystwu Miłośników Tuchowa, pani Ewie Stanisławczyk z Panem Andrzejem Stanisławczykiem, pani burmistrz Tuchowa za objęcie patronatem wydarzenia i wszystkim Darczyńcom, którzy wspomogli to dzieło kwotą 11 494,60 zł.

Serdecznie Dziękujemy!

W imieniu Stowarzyszenia „ Nadzieja” - sekr. stowarzyszenia Grażyna Gut

Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024 Tuchowska Majówka dla Matki 2024

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.