Wspólnota „Nadzieja” przybyła do bazyliki na comiesięczną Mszę św. w intencji wspólnoty i darczyńców. Koncelebrowaną Mszę św. sprawował opiekun wspólnoty o. Stefan Kawula. Kazanie do wiernych skierował o. Aleksander Ćwik. Wierni mieli możliwość refleksji nad pytaniem: Co to jest szczęście? Co człowiekowi daje szczęście? W ten niedzielny dzień przypadała uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, toteż słowa kaznodziei skierowane były na niebo, gdzie panuje prawdziwe i wieczne szczęście, do którego prowadzi nas Jezus Chrystus. Grupa umocniona na duchu Eucharystią przeszła do pomieszczeń klasztornych, gdzie zajęcia z podopiecznymi prowadzili wolontariusze, wykonując piękne serca dla mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Rodzice mogli w tym czasie uczestniczyć w zebraniu stowarzyszenia.